Азаров заплатив за аудит діяльності Тимошенко 23 мільйони гривень

7 Грудня 2010, 15:50

Зі слів міністра, спочатку на оплату міжнародних аудиторських послуг планували спрямувати 26 млн гривень. “За планом на ці заходи мати бути витрачено 26 млн гривень. Ми витратили 23 млн гривень”, – сказав він.


Ярошенко повідомив, що міжнародний аудит здійснювали іноземні компанії зі значним досвідом роботи в цій сфері, у тому числі американська юридична фірма Тrout Cacheris.


Міністр додав, що результати міжнародного аудиту заслуговують на довіру і правоохоронні органи на базі таких результатів повинні оцінити причетність посадових осіб Кабміну Тимошенко до тих чи інших порушень.


Ярошенко також повідомив про виявлення міжнародними аудиторами фінансових порушень в діяльності Кабміну Тимошенко на 3 млрд гривень. “За матеріалами міжнародного аудита виявлено порушень більш ніж на 3 млрд гривень”, – сказав міністр.


Ярошенко додав, що відповідний аудиторський звіт про використання державних фінансів в 2008-2009 роках уже направлений у Генеральну прокуратуру й Верховну Раду.


Зі слів міністра фінансів, у цей період були допущені такі порушення: нецільове використання більш ніж 200 млн євро від продажу квот на викид парникових газів, фінансові зловживання у сфері закупівлі автомобілів для Міністерства з надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, порушення при закупівлі цукру в Державний комітет з матеріального резерву й при закупівлі більш ніж 1 тис автомобілів для Міністерства охорони здоров’я.


Ярошенко додав, що аудит раніше проведений Головним контрольно-ревізійним управлінням виявив фінансові порушення в діяльності Кабміну Тимошенко на суму більш ніж 50 млрд гривень.


Юридична фірма Trout Cacheris разом з Kroll Associated і Akin Gump почали аудит діяльності уряду Тимошенко у червні цього року.


14 жовтня було оприлюднено звіт про аудит фінансової діяльності уряду в 2008 році – першому кварталі 2010 року, що містить інформацію про низку зловживань Кабміну Тимошенко.