«Реально знаючи масштаби і застарілість корупційних ризиків, ми почали системно їх долати», – сказав Азаров.
Він наголосив, що прийнятий закон про боротьбу з корупцією, декларування доходів і витрат державних службовців, про державні закупівлі, про доступ до публічної інформації.
«Всі кандидати на посади в публічній службі проходять спеціальні перевірки. Так протягом 2010-2012 років до кримінальної відповідальності було притягнуто біля 10 тис. осіб. Вдвічі більше, ніж за попередні роки. Чи задумувався хтось, що коли опозиціонери нагнітають істерію з приводу корупції, вони використовують ось ці факти і приклади, які реально виявлені урядом та розслідувані генеральною прокуратурою, МВС. Ці факти свідчать не тільки про масштаби корупції, а про масштаби її подолання», – наголосив Азаров.
Водночас він зазначив, що у цій сфері ще багато роботи.
Як повідомлялось, Верховна Рада не змогла висловити недовіру Кабінету міністрів. «За» відставку уряду Миколи Азарова проголосували 190 народних депутатів з 226 необхідних.
18 квітня Верховна Рада ухвалила два закони, необхідні для прийняття плану дій з візової лібералізації з ЄС. Зокрема, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність зі стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією».
Нагадаємо, за висновками Мін’юсту загальна сума збитків, завданих корупційними адміністративними правопорушеннями у 2012 році становила 1,191 млрд гривень.