Азаров запевняє, що різко розвернутися у бік Росії йому та Януковичу “наказала економіка”

13 Листопада 2013, 11:29

Азаров нагадав, що  питанням номер один національної політики наразі є  нормалізація відносин з Росією.

"Можна сказати, що це наказ владі від реального сектору економіки. Промисловці і підприємці саме з вирішенням цієї проблеми прямо пов'язують можливість подолати негативні тенденції", – сказав прем'єр.

Він розповів, що  зустрічі українського президента Віктора Януковича з російським колегою Володимиром Путіним також були присвячені врегулюванню економічних  проблем.

Прем’єр підкреслив, що президент вже наказав уряду пришвидшити врегулювання митних та технічних питань з Митним союзом. "Ми повинні пришвидшити гармонізацію митних правил та технічних регламентів, норми визначення країни походження та інших технічних питань. Здійснити інвентаризацію україно-російських угод в сфері зовнішньоекономічної діяльності", – пояснив Азаров.

Нагадаємо,  раніше керівники Федерації профспілок України   та Українського союзу промисловців і підприємців  написали президенту відкриті листи, у яких попросили Януковича про "термінову зустріч". Зокрема, представники об'єднань скаржилися на погіршення ситуації в українській промисловості у зв'язку звиникненням складнощів у відносинах з Російською Федерацією.

Після цього народний депутат від фракції Партії регіонів Валентин Ландик запропонував президенту Віктору Януковичу відкласти на рік підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Як відомо,  9 листопада, відбулася зустріч президентів України і Росії. Втім, деталей цієї зустрічі не повідомляли.