«Виконання плану дій щодо асоціації з Європейським Союзом – це не «зовнішнє тестування» для України, а наша власна робота і наш національний інтерес», – наголосив Азаров.
За його словами, у цілому Рада співробітництва відзначила значний прогрес України у виконанні параметрів, визначених Радою ЄС із закордонних справ.
«Ми також зафіксували, яку роботу ще належить виконати до саміту у Вільнюсі. Головним чином вона полягає у законодавчому забезпеченні реформ правосуддя, виборчого законодавства, практики правозастосування», – розповів Азаров.
Як повідомлялось, реформування виборчого законодавства – одна з умов підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле за підсумками засідання Ради зі співробітництва Україна-ЄС повідомив, що пріоритетна увага має бути приділена Виборчому кодексу для того, щоб гарантувати єдину процедуру для виборів всіх типів.
У червні Венеціанська комісія заявила, що український закон «Про всеукраїнський референдум» не повністю відповідає міжнародним стандартам. На переконання комісії, багато з технічних проблем закону можуть бути вирішені шляхом ухвалення єдиного Виборчого кодексу, який встановить чіткі правила виборів та референдумів, зокрема, технічні аспекти діяльності виборчих адміністрацій та реєстрації виборців
2012 року тодішній глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що українська влада знівелювала роботу над підготовкою Виборчого кодексу, проведену спільно з Європейським Союзом.