«Зараз у нашій країні в парламенті розглядається пенсійна реформа. Це надзвичайно болісна, надзвичайно соціально небезпечна реформа», – сказав Азаров.
Водночас прем’єр наголосив, що проведення цієї реформи необхідне, оскільки потрібно вирішити проблему дефіциту Пенсійного фонду.
За словами Азарова, для України надзвичайно актуальне питання знаходження балансу між необхідністю змін і забезпеченням політичної, економічної та соціальної стабільності.
«Як можна забезпечити стабільність у країні, проводячи такі глибокі перетворення? Дуже важливо знайти правильний рецепт, дуже важливо не тільки знати, що треба зробити, щоб здійснити зміни, але реально їх здійснити», – сказав Азаров.
Прем’єр додав, що в Україні також почалася податкова реформа, і мають бути реформи інших сфер життєдіяльності країни.
Кабінет Міністрів розраховує на прийняття Верховною Радою пенсійної реформи на початку квітня.
Раніше віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко прогнозував, що парламент розгляне в першому читанні законопроект про пенсійну реформу 15-18 березня.
9 березня народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Олексій Плотніков повідомив, що парламент прийме усі необхідні для проведення пенсійної реформи законопроекти до кінця березня.
14 березня голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що на порядку денному на поточний пленарний тиждень немає законопроекту про пенсійну реформу.
Як повідомлялось, у грудні 2010 року Кабмін запропонував Верховній Раді підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011.
Таку ініціативу уряду підтримав президент України Віктор Янукович, але з уточненням, що пенсійний вік потрібно підвищувати і для чоловіків.
Проте голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що громадянам потрібно надати право добровільного вибору віку виходу на пенсію.