Він зазначив, що таку пропозицію український прем'єр зробив в ході зустрічі зі своїм казахстанським колегою Карімом Масимовим.
«Ми, три країни, даємо разом 20% світового експорту (зерна), і з нами б рахувалися», – процитував Азарова прес-секретар.
З його слів, у ході зустрічі обговорювали весь спектр двостороннього співробітництва, зокрема мова йшла про співробітництво в космічній сфері, атомній енергетиці, транзитних питаннях.
Крім того, Лук'яненко повідомив, що обговорювали питання створення спільних підприємств і будівництва заводів як в Україні, так і в Казахстані.
У ході зустрічі були озвучені ініціативи із будівництва казахстанського нафтопереробного заводу в Україні та казахстанського зернового терміналу в одному з українських портів.
Також обговорювали проведення днів культури України в Казахстані у 2014 році та встановлення пам'ятника Тарасу Шевченкові в Астані.
Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявляв, що обговорення питання про створення зернового пулу України, Росії і Казахстану призупинено через неможливість реалізації проекту.
«Створити зерновий пул так, як це передбачалося раніше, неможливо, тому що як у Росії, так і у нас немає монополії на торгівлю зерновими. Фактично, існують приватні зернотрейдери, і створювати зерновий пул як такий апріорі неможливо», – сказав Присяжнюк.
При цьому міністр зазначив, що найближчим часом може обговорюватися питання про узгоджені дії України, Росії і Казахстану на зовнішніх ринках зерна.
Нагадаємо також, що Міністерство аграрної політики і продовольства України збільшило прогноз експорту зернових у 2011-2012 маркетинговому році (липень-червень) до 27 млн тонн з 24 млн тонн.
Як відомо, у 2009 році Українська зернова асоціація заявила, що вважає невигідним для України створення спільного зернового об'єднання з Росією та Казахстаном.
У 2007 році Російський зерновий союз ініціював створення Чорноморського зернового пулу в складі Росії, України та Казахстану і можливістю подальшого приєднання до нього інших країн, таких як Угорщина, Болгарія, Румунія, Туреччина.