Азаров виділив 19 млн грн на посилення радіоактивного контролю

8 Квітня 2011, 09:36

Прес-служба уряду пояснила, що ці заходи було вжито, щоб не допустити ввезення в нашу країну забруднених товарів. Розпорядником коштів була призначена Державна екологічна інспекція.

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції Павло Жила, виділені кошти підуть на закупівлю обладнання, яке визначає вміст радіоактивних речовин.

"Зараз в арсеналі інспекторів є прилади для виявлення вантажів з підвищеним радіаційним фоном, але ми будемо удосконалювати матеріально-технічну базу. Через кордон не пропускаються вантажі, рівень радіації в яких перевищує граничну норму – 30 мікрорентген на годину", – зазначив Жила.

За його словами, в поточному році на кордоні було 12 випадків затримання вантажу, який не пройшов радіаційний контроль.

"З Японії в Україну завозяться автомобілі та радіоприлади, аудіо- та відеотехніка", – заявив Жила.

При цьому він зазначив, що продукти харчування з цієї країни не імпортуються. "Але всі товари, включаючи японські, сьогодні проходять ретельний радіаційний контроль на кордоні. Це, до речі, відноситься і до українських товарів, які йдуть на експорт", – додав він.

Питання підвищення безпеки АЕС розгляне сьогодні і Рада нацбезпеки і оборони.

Нагадаємо, 11 березня в Японії стався землетрус, який викликав 10-метрове цунамі, в результаті якого на АЕС "Фукусіма-1" відмовила система охолоджування, після чого на енергоблоках сталося кілька вибухів.

У регіоні різко підвищився радіаційний фон. Підвищений вміст йоду-131, цезію-134 та цезію-137 було зафіксовано в повітрі, морський та питній воді, продуктах харчування. Наявність йоду-131 і цезію-134 було виявлено і на території України.

Відзначимо, що в Україні, зокрема на Рівненщині, дослідження вмісту радіоактивних речовин у грунтах та продуктах харчування не проводилися з 2008 року. Про це Тижню повідомив завідувач сектору у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Рівненської облдержадміністрації Петро Степанюк.