Азаров вважає, що зараз бізнес живе краще, ніж за його керівництва податковою

27 Листопада 2012, 14:42

На з'їзді у своїх виступах представники бізнесу розповідали про труднощі, з якими стикаються в роботі. Зокрема, говорили про проблеми з поверненням ПДВ, вимивання обігових коштів з підприємств, переплату податку на прибуток, недосконалу законодавчої бази, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Після їх доповіді слово надали прем'єру.

"Ми з вами знаємо один одного не один рік, і проходили різні періоди нашої історії, набагато складніші, ніж сьогодні. Ви згодні зі мною?", – звернувся до присутніх Азаров.

Із залу йому ніхто не відповів.

"Ах ви не згодні!? Тоді я вам нагадаю. А в 90-ті роки, коли у нас стояло три чверті підприємств, легше було? Коли ми розраховувалися трунами, гноєм, чим завгодно, легше було? Давайте, друзі мої, не будемо песимістичними прогнозами лякати людей. Ми пройшли дуже важкі часи, коли на превеликий жаль втратили 70% ВВП. Це все було. Тож ті випробування, які є зараз, за великим рахунком, посильні для нас. І проблеми, які ви ставите, можна розв'язати. Давайте на цьому поставимо крапку", – сказав глава уряду.

Як повіждомлялось, Європейська бізнес асоціація зафіксувала поліпшення ситуації у фіскальній сферіУкраїни. Однак це поліпшення оманливе, оскільки великі компанії, тиск податківців на які посилився, в опитуванні не брали участь.

Нагадаємо, у жовтні Європейська бізнес асоціація повідомила, що інвестори оцінили бізнес-клімат України та умови ведення бізнесу у третьому кварталі цього року на 2,14 балів з 5 можливих. Це найнижчий показник за всю історію дослідження – з 2008 року.

Читайте також: Податковий тиск на бізнес в Україні більший, ніж в Росії, Білорусі та Киргизії