Азаров вважає, що забудову Києва, Львова і Одеси повинні котролювати він і Янукович

14 Серпня 2012, 15:22

Забудова міст із давньою історією має відбуватися надзвичайно обережно, аби не спотворювати їх архітектурний вигляд . На цьому наголосив прем’єр-міністр Микола Азаров в ефірі Одеської ОДТРК.

«У таких історичних містах, як Київ, Львів, Одеса та ряді інших, їх забудова, модернізація і реконструкція мають відбуватися надзвичайно обережно, з великою увагою та любов’ю до міста», – сказав глава уряду.

Він підкреслив, що обов’язково мають бути розроблені та затверджені генеральні плани розвитку міст: «До цього необхідно надзвичайно серйозно підходити, обов’язково обговорити його з істориками, археологами, зі спеціалістами в галузі захисту пам’яток історії та зводити нові будинки тільки в тих місцях, де це можливо, і це будівництво в жодному разі не повинно спотворювати архітектурний вигляд міста».

На думку Азарова, генплани таких міст мають затверджуватися на найвищому рівні – урядом чи навіть президентом.

На переконання прем'єр-міністра, це захистить міста від спонтанної та необґрунтованої забудови.

Як повідомлялося, попри спротив громадськості забудовники продовжують нищити історичні обличчя українських міст, особливо Києва, де продовжують забудовувати історичний центр.

Найбільшого розголосу набуло знесення трьох будинків на Андріївському узвозі. При цьому влада і представники забудовника (ТОВ «ЕСТА Холдинг», що входить до групи СКМ бізнесмена Ріната Ахметова) стверджують, що знесені будинки не мали історичного значення.

Пізніше група ЕСТА відмовилася від будівництва торгово-офісного центру на Андріївському узвозі й обіцяє зберегти історичний вигляд фасадів будинків, побудованих на місці знесених.

Нагадаємо, торік КМДА навіть склала список будівельних об'єктів, які міська влада вважає найбільш резонансними. Їх зведення може бути припинено, а будівлі демонтовані.

Читайте також Право на простір: хто і як спотворює українські міста