«До взятого високого темпу реформування виявились неготовими місцеві органи самоврядування», – сказав Азаров.
За його словами, наприклад, було ухвалено закон про містобудівну діяльність, під який було розроблено відповідну нормативно-правову базу.
«Проте виконання ряду його положень гальмується через відсутність у більшості міст генеральних планів розвитку, а також так званого зонінгу. Тобто, ефективна та швидка реалізація справді революційного закону перекреслена відсутністю стратегічного плану розвитку територій. І таких прикладів дуже багато», – наголосив прем’єр.
Також він вважає, що цьому заважає свавілля чиновників і корупція.
«Корупція і свавілля чиновників роблять з цього поля держави справжнє мінне поле. Настав час звітувати, хто і як його розмінує, і нести за це відповідальність», – наголосив Азаров.
Він доручив Секретаріату Кабінету міністрів протягом двох тижнів підготувати аналітичну доповідь про скорочення кількості регуляторних актів і процедур скасування дозволів і погоджень по здешевленню адміністративних послуг і про те, як органи влади виконують обов’язки з отримання громадянами актів на землю.
Як повідомлялось, 6 вересня Віктор Янукович на засіданні Комітету з економічних реформ висунув вимогу до уряду щодо ефективної реалізації реформ. За словами Януковича, виконавців, які не зможуть чи не схочуть плідно працювати, буде звільнено.
«Успіх, як і провал, кожної реформи, матиме власне ім’я та прізвище», – пояснив президент.
Також, Янукович доручив уряду в місячний термін розробити та подати на розгляд парламенту законопроект, який упорядковує кількість перевірок з боку санітарно-епідеміологічних станцій та пожежних служб, які «не стільки контролюють, скільки заробляють собі на життя».