"Нам виставляють низку вимог, пов'язаних з підписанням Угоди з ЄС. Більшість з них по суті справи вже реалізовані. Є всі підстави вважати, що саміт пройде успішно", – сказав Микола Азаров.
Прем'єр зазначив, що з Україна протягом останніх двох років вела переговори з керівництвом ЄС і Єврокомісією, які призвели до парафування документа, що передбачає створення зони вільної торгівлі з ЄС, безвізовий режим і політичну асоціацію з країнами ЄС.
"Ми розуміємо, які труднощі нас чекають на цьому шляху. Ми не тільки йдемо на лібералізацію торгівлі з ЄС, але взяли зобов'язання трансформувати технічні регламенти і норми", – заявив Азаров.
"Той, хто розуміє, як складно таку промисловість, як наша, модернізувати, відповідно до чинних європейських стандартів і норм, розуміє, що на цьому шляху потрібні зусилля і колосальні кошти – це 150-165 млрд євро. Такі гігантські суми можуть прийти в країну тільки тоді, якщо ми в реальності створимо сприятливий клімат для приходу інвестицій. Саме тому на це націлена наша політика", – додав він.
Говорячи про перехідний період, Азаров також підкреслив що Україні належить підготувати свою промисловість до важких умов конкуренції на європейському ринку.
Як відомо, раніше глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що якщо Україна не встигне виконати всі умови Євросоюзу до саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі, то підписання угоди про асоціацію можуть перенести на 2014 рік.
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що якщо не буде "зеленого світла" відносно підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС з боку наглядової місії Європейського парламенту – екс-президентів Пета Кокса та Александра Кваснєвського, Брюссель документ не підпише. Основною метою місії Кокса-Кваснєвського є вирішення ситуації з екс-прем'єром Юлією Тимошенко.
В той же час міністр закордонних справ України Леонід Кожара сподівається, що Європарламент ратифікує Угоду про асоціацію з Європейським Союзом у першій половині 2014 року.