«Нам кажуть, що такий формат нам не підходить, але я сподіваюся, що рано чи пізно саме такий формат і буде прийнято. Тому що інший не може бути», – заявив Азаров.
Він зазначив, що тоді, коли Росія, Білорусь і Казахстан домовлялися про створення митного союзу, Україна в цих переговорах не брала участь і не обговорювала основні норми відповідної угоди.
«Ми сказали керівництву Білорусі, Казахстану й Росії: давайте ми вивчимо ці угоди, давайте ми будемо рухатися за формулою «3+1», – пояснив Азаров.
Прем'єр додав, що, наприклад, з 120 договорів, які укладено в рамках митного союзу, за 10-15 можна прийти до загального розуміння.
«Мені здається, що це абсолютно нормальна пропозиція пролунала (з боку України)», – додав Азаров.
При цьому він підкреслив, що в цьому питанні необхідно уникати політизації процесу.
«Ось всередині України відразу оживають певні сили й кажуть: оскільки ви встановлюєте добрі стосунки з Росією й Казахстаном – значить ви не хочете рухатися в Європу… але ми прекрасно розуміємо, що і ЄС, і Росія, і Білорусь – це наші сусіди, на яких припадає дві третини нашого товарообороту», – сказав Азаров.
Він підкреслив, що Україна зацікавлена в нормальних відносинах і з ЄС, і з митним союзом ЄЕП.
Він додав, що позиція України в цих питаннях абсолютно зрозуміла й правильна.
Як повідомлялось, президент Росії Дмитро Медведєв виключає співробітництво України з митним союзом у рамках ЄЕП у форматі «3+1».
На його думку, митний союз – це вища форма інтеграції, і Росія зацікавлена в тому, щоб туди підключилася Україна, причому повноцінно.
Зі слів Медведєва, у разі невступу України в митний союз виникне така ситуація, коли учасникам митного союзу доведеться використати інші митні режими стосовно України.
У липні 2011 року Президент Віктор Янукович заявив, що Україна наполягає на співробітництві з митним союзом у рамках ЄЕП у форматі «3+1».