Азаров розраховує, що наступного року ріст ВВП складе близько 3%

23 Листопада 2012, 13:14

"Ми розраховуємо, що все-таки будемо мати ріст порядку, як ми думаємо, близько 3%", – сказав він під час відвідування агентства "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

"При оптимістичних ситуаціях може бути більше. У разі, якщо кон'юнктура світових ринків не зміниться на краще, а буде такою, як зараз, то буде менше трохи – може 2,4-2,5%", – додав прем'єр.

Зокрема, Азаров назвав одним з чинників оптимізму щодо зовнішнього попиту з'їзд Комуністичної партії Китаю, який взяв курс на прискорення темпів економічного розвитку.

"Ми плануємо, що наступний рік буде більш перспективним", – підсумував прем'єр.

Нагадаємо, у жовтні Держстат повідомив про скорочення ВВП України у третьому кварталі 2012 року порівняно з третім кварталом 2011 року на 1,3%, а порівняно з другим кварталом 2012 року з урахуванням сезонного чинника – на 1,2%.  При цьому номінального обсягу ВВП за третій квартал 2012 року названо не було.

Уряд заклав в держбюджет-2012 прогноз зростання реального ВВП на 3,9%.

У липні Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України з 2,5% до 2% в 2012 році.

Європейський банк реконструкції і розвитку у вересні також погіршив прогноз зростання ВВП України до 1%, в той час, як згідно з травневим прогнозом, зростання економіки прогнозувався на рівні 2,5%.

Читайте також: Уряд замовчує кризу

Позначки:
98