Азаров розповів, що Києву і Москві залишилося узгодити невелику ділянку морського кордону

27 Жовтня 2011, 22:57

"Ми практично домовилися, що Азовське море вважаємо суто внутрішнім морем, там кордон жодних питань не викликає", – сказав Азаров.

За словами Азарова, залишилася спірною лише ділянка між Тузлою і Кримом. Проте, як упевнений український прем'єр, компроміс з цього питання буде знайдено найближчим часом.

У Києві вважають, між колишніми радянськими республіками – РРФСР і Україною – в Керченській протоці проходив адміністративний кордон, тому в 1999 році Київ в односторонньому порядку встановив в протоці так звану лінію охорони державного кордону.

Москва ж заявляє, що в Радянському Союзі адміністративні кордони між союзними республіками не встановлювалися по акваторії внутрішніх морських вод.

Росія виходить з положення Договору про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 2003 року, згідно з яким ця акваторія історично є внутрішніми водами Росії і України.

Нагадаємо, ще у лютому близькі до переговорного процесу джерела повідомляли, що Україна зробила ряд поступок росіянам у питанні делімітації Азовського моря, що пов'язано з бажанням пошвидше повністю оформити кордони.

Днями посол Росії в Україні Михайло Зурабов заявив про початок технічних робіт з демаркації українсько-російського кордону.