Азаров розповів, що асоціація з ЄС не гарантує кредитів

10 Листопада 2013, 23:59

"Ми на зустрічах з нашими європейськими партнерами досить відверто говорили про ту ситуацію, яку сьогодні маємо. Ми пропонували їм перш за все допомогти нам вирішити питання із заміщенням ринків нашої експортної продукції. От якщо ми маємо відмову, наприклад, в поставках на певні ринки (зокрема, Росії – ред.), у вас ( Євросоюзу – ред.) – великий ринок, давайте, допоможіть нам!", – сказав Азаров, додавши, що українська промисловість може постачати на ринок ЄС "практично весь спектр продукції".

"На превеликий жаль, не так оперативно Європейський союз працює, як нам би хотілося. Ось ми ще в липні поставили це питання, а зараз уже листопад йде, а конкретних пропозицій ми, на превеликий жаль, до сих пір не отримали", – додав Азаров.

Він також наголосив, що для відновлення фінансової допомоги  ЄС висуває ряд критеріїв.  "Спочатку виконайте умови МВФ, і вже після цього ми (ЄС- ред.) розглянемо питання про виділення першого траншу у розмірі 110 млн євро" , – сказав Азаров.

Прем’єр-міністр також підкреслив, що  підписання угоди про асоціацію України і ЄС не має на меті  отримання Україною фінансів від ЄС.  "Ми не чекаємо та і не пов`язуємо наше бажання підписати угоду про асоціацію, це абсолютно не пов`язано з кредитуванням – отриманням кредитів (від ЄС – ред)", – сказав Азаров.

 "Я прекрасно розумію, що жодних кредитів ми не отримаємо, так що людям треба повідомляти реальну і тверезу оцінку ситуації – так, проблеми є, і ми їх не приховуємо. Говорити людям, що підписавши угоду про асоціацію, ми отримаємо прекрасні дороги, нові лікарні, школи – це обманювати людей», – додав він.