«Від прийняття виборчого кодексу у нас не відмовлялися; його проект від 2010 року двічі подавався на розгляд народних депутатів і двічі не отримував потрібної кількості голосів», – сказав прем’єр.
Він висловив думку, що до схвалення єдиного виборчого кодексу можна буде повернутися після вдосконалення чинного закону про вибори народних депутатів, а також після завершення реформи місцевого самоврядування.
«Виходячи з проведених реформ, буде видно, що краще: повернутися до старого проекту або розробити новий», – сказав прем’єр.
Азаров також наголосив на тому, що Україна дослухається до порад європейських колег, але діє, виходячи з національних інтересів.
При цьому, він окремо звернув увагу на те, що єдиний виборчий кодекс у Європі на сьогодні є лише в Болгарії, Македонії та Бельгії.
«Інші, які рекомендують його Україні, у себе такий кодекс поки не запровадили», – сказав Азаров.
Як відомо, реформування виборчого законодавства – одна з умов підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле за підсумками засідання Ради зі співробітництва Україна-ЄС повідомив, що пріоритетна увага має бути приділена Виборчому кодексу для того, щоб гарантувати єдину процедуру для виборів всіх типів.
У червні Венеціанська комісія заявила, що український закон «Про всеукраїнський референдум» не повністю відповідає міжнародним стандартам. На переконання комісії, багато з технічних проблем закону можуть бути вирішені шляхом ухвалення єдиного Виборчого кодексу, який встановить чіткі правила виборів та референдумів, зокрема, технічні аспекти діяльності виборчих адміністрацій та реєстрації виборців
2012 року тодішній глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що українська влада знівелювала роботу над підготовкою Виборчого кодексу, проведену спільно з Європейським Союзом.