Азаров розповів, як йому тяжко з МВФ

9 Лютого 2011, 11:42

«Мушу сказати, нас чекає дуже
непростий раунд переговорів», – заявив прем’єр.

Він зазначив, що голова місії
МВФ позитивно оцінив тенденції зростання економіки в Україні.

«Тобто, цілком позитивно, але твердо МВФ наполягає на
жорстких підходах до бюджетної і фіскальної політики. З іншого боку, у нас є
своє бачення, наприклад, з проблеми приведення тарифів на тепло і енергоносії
до рівня ринкових цін», – заявив Азаров.

Він запевнив, що уряд наполягатиме на поетапній зміні
тарифів протягом 2011 року, відповідно до тих реалій ринку, які складатимуться
– в першу чергу для того, щоб не «зірвати» зростання економіки, яке намітилось,
і не зменшити купівельну спроможність населення.

«І ми доводимо, що поточного
року немає потреби і економічного сенсу одномоментно, різко підвищувати тарифи»,
– заявив Азаров.

Нагадаємо, місія МВФ під
керівництвом Таноса Арванітіса з 1 по 11 лютого в Києві проводить
переговори
про другий перегляд програми
співпраці для надання третього траншу кредиту.

4 лютого на брифінгу Азаров заявив, що сподівається, що умови продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом за програмою stаnd-by буде переглянуто.

При цьому перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв сподівається, що в результаті переговорів з Міжнародним валютним фондом вдасться уникнути необхідності підвищення ціни на газ для населення на 50% з 1 квітня цього року.

Крім того, на форумі у  Давосі, який відбувся наприкінці січня, міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко виключив підвищення цін на природний газ для населення з 1 квітня, що передбачено меморандумом між Кабміном і МВФ.

У листопаді 2008 року МВФ ухвалив рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 млрд дол.

У 2008-2009 роках Україна одержала три транші кредиту на загальну суму 12 млрд дол. Четвертий транш у розмірі 3,8 млрд дол Україна розраховувала одержати в листопаді 2009 року, проте через проведення президентських виборів кошти виділено не було.

Після відставки уряду Юлії Тимошенко новий уряд Азарова за домовленістю з МВФ закрив діючу кредитну лінію і почав співпрацю з Фондом за новою програмою.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 року, передбачає виділення Україні кредиту на суму 15,15 млрд дол. Термін дії програми становить 2,5 року. Кошти залучаються під ставку 3,5% річних.

Відразу після схвалення програми співпраці у серпні 2010 року Україна одержала перший транш цього кредиту МВФ у розмірі 1,89 млрд дол.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду на засіданні 22 грудня 2010 року ухвалила рішення про виділення Україні другого траншу кредиту stand-by в обсягу 1 млрд SDR, що становить 1,5 млрд дол.