«Уряд у своїй роботі максимально враховує рекомендації ПАРЄ», – сказав Азаров.
Він нагадав, що 4 березня уряд ухвалив план заходів з удосконалення виборчого законодавства, і нині над ним працюють провідні вітчизняні фахівці, окрім того проводитимуться консультації з представниками ПАРЄ та Венеціанської комісії.
Прем’єр також запевнив, що уряд врахує рекомендації ПАРЄ та GRECO щодо заходів з протидії корупції.
За словами Азарова, в Україні тривають роботи з реформування системи правосуддя та кримінальної юстиції. Зокрема, завдяки ухваленню нового Кримінального процесуального кодексу значно зменшилася кількість підозрюваних, які утримуються під вартою.
Крім того, з його слів, уряд розробляє концепцію реформування правоохоронних органів. «Зараз ведуться роботи з удосконалення законодавства щодо ролі Вищої ради юстиції та зміни порядку добору суддів та проект концепції реформування правоохоронних органів. У результаті цієї реформи міліція стане цивільним відомством», – сказав Азаров.
Він також подякував експертам ПАРЄ за участь у діалозі Україна-ЄС щодо реформування системи правосуддя.
У свою чергу Жан-Клод Міньйон зазначив, що ПАРЄ позитивно сприймає реформи, які відбуваються в Україні, зокрема у сфері виборчого законодавства та кримінально-процесуальної системи. «Ми надзвичайно уважно і позитивно сприймаємо всі ті реформи та плани, які пов’язані з виборчою та кримінально-процесуальною системами», – сказав він.
Окрім того, в повідомленні уряду значиться, що президент ПАРЄ додав, що невдовзі Україну відвідає Моніторингова група Ради Європи, і він не сумнівається, що український уряд зробить усе можливе для сприяння у роботі місії в Україні.
Нагадаємо, видання «КоммерсантЪ-Украина» повідомило, що влада відмовляється приймати в Україні співдоповідачів місії ПАРЄ. «Протягом останніх двох місяців співдоповідачки асамблеї з українського питання Майліс Репс і Марієтта Пурбе-Лундін не можуть відвідати Україну. Влада знаходить все нові відмовки – то президента немає, то ще щось», – розповіло джерело «КоммерсантЪ-Украина». За даними видання, візит двічі переносився з метою мінімізувати ризик дискусії про проблеми в Україні на квітневій сесії ПАРЄ.
У Міністерстві закордонних справ України назвали безпідставною інформацію про затягування візиту співдоповідачок ПАРЄ в Україну.
Депутат естонського парламенту Майліс Репс заявила, що візит співдоповідачів ПАРЄ до України був відкладений з технічних причин.
Варто відзначити, що запланована на 26 березня зустріч Віктора Януковича з головою Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клодом Міньйоном перенесена на 27 березня. У прес-службі Януковича не повідомили причин перенесення зустрічі.