«Ми у своїх переговорах з російськими партнерами говоримо їм прямо:.. Подумайте, ви зараз отримуєте тимчасову вигоду від зрадницької угоди, яку було підписано (2009 року- ред.) Але це тимчасова вигода, тому що ви втрачаєте найбільшого покупця вашого газу Рано чи пізно настане момент, коли ми взагалі у вас нічого купувати не будемо за такою ціною», – сказав Азаров.
«Для чого ви ставите нас в таке скрутне становище і отримуєте ці тимчасові вигоди? Змушуєте нас нести колосальні витрати на розвідку та видобуток власних родовищ газу та нафти, на перехід на енергозберігаючі технології. Це, звичайно, давно назрілі заходи, але їх можна було зрушити в часі і не концентрувати зараз ресурси на це. Рано чи пізно, ми, звичайно, цю проблему вирішимо», – додав прем'єр.
За його словами, ціна на газ визначає кон'юнктуру українсько-російських відносин, але якщо дивитися в перспективу, вони повинні бути «на сотні років уперед партнерськими, дружніми і для нас це – стратегія».
Як повідомлялось, 9 жовтня, в Одесі, Азаров розповідав чиновникам, що Росія висуває Україні умови, мовляв, приєднуйтесь до Митного союзу і «завтра у вас газ буде по $160». При цьому Азаров підкреслив, що приєднання до Митного союзу в цілому відповідає національним інтересам України, оскільки близько 40% міжнародного товарообігу України припадає на країни, що входять в Митний союз. Але, з іншого боку, за словами прем'єра, 30% міжнародного товарообігу припадає на країни Євросоюзу і, відповідно, приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС та політична асоціація з ЄС – «це відповідає національним інтересам».
10 жовтня міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що Україна не торгується з Росією з приводу вступу в Митний союз в обмін на зниження ціни на газ. Нагадаємо, за інформацією НАК «Нафтогаз України», в першому кварталі 2012 року ціна російського газу склала близько $416 за 1 тис куб м, у другому – близько $425 за 1 тис куб м, в третьому – близько $426 за 1 тис куб м.
У середині вересня Бойко прогнозував ціну російського природного газу для держхолдингу на четвертий квартал у розмірі $432 за 1 тис куб м.