Азаров: Путін визнав, що у газовому контракті «є питання»

15 Червня 2011, 07:45

Микола Азаров повідомив, що на цьому етапі фахівці українського Кабміну на високому рівні ведуть переговори з російськими колегами з метою переконати їх в необхідності підписати вигідний газовий контракт як для України, так і для Росії, передає ЛІГАБізнесІнформ.

«Національний інтерес зараз полягає в одному – позбавитися від цієї кабальної формули, цього кабального контракту», – підкреслив Микола Азаров.

«Останні переговори завершилися тим, що Прем'єр-міністр Росії уперше за ці два роки сказав публічно, що в контракті є питання, які у наших українських колег викликають нерозуміння. Значить, потрібно з ними розібратися. Тобто він визнав, нарешті, що контракт необхідно переглядати», – трактував слова Путіна Микола Азаров.

При цьому він додав, що цей процес буде непростим: «Харківські угоди теж випрацьовувалися непросто, дуже непросто, але там ми були дуже обмежені в часі", – додав він.

Азаров також відмітив, що зараз ситуація в Україні не кризова, тому немає термінової необхідності йти на які-небудь поступки.

«У нас є час і можливості спокійно, з урахуванням взаємних інтересів переглянути контракти, але затягувати цей процес не можна», – сказав чиновник.

Нагадаємо, на початку червня Азарову не вдалося переконати російське керівництво приступити до перегляду газової угоди. Російська сторона стоїть на позиції, що повинен виконуватися діючий контракт.