"Розвиток мережі українських підземних сховищ газу і модернізація нашої ГТС здатні зіграти ключову роль у стратегічній стабільності європейського енергетичного ринку. Це великий багаторічний проект. Складний як в технічному, так і в політичному відношенні. Треба починати його практичну розробку. З урахуванням, в першу чергу, національної енергетичної стратегії. Доручаю віце-прем’єр-міністру Юрію Бойку розробити концепцію цього континентального проекту і презентувати її до саміту у Вільнюсі”, – заявив Азаров.
За його словами, уряд розробив проект оновленої "Енергетичної стратегії до 2030 року", де враховано всі актуальні питання, що стоять сьогодні перед енергетикою України”.
"Треба також адаптувати цей проект до нових перспектив. Тим часом головним для нас залишається підвищення рівня енергетичної безпеки держави за рахунок збільшення обсягів власного видобутку вуглеводнів, диверсифікації джерел імпорту природного газу та заміни природного газу альтернативними видами енергії”, – пояснив Азаров.
Він наголосив, що Євросоюз зацікавлений, щоб Україна стала європейським газоенергетичним хабом.
"Тобто, щоб на нашій території зберігались стратегічні запаси газу для європейського ринку і розміщувались маневрові енергетичні потужності”, – зауважив прем'єр .
Як повідомлялось, у жовтні 2012 року НАК "Нафтогаз" підписав контракт з німецьким промисловим постачальником "Ferrostaal Industrieanlagen" щодо модернізації української ГТС.
Нагадаємо, у вересні директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек заявив, що надання кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку на модернізацію української газотранспортної системи можливе лише після завершення реорганізації НАК "Нафтогаз України".
Пізніше Кай Евальдсен, член правління і виконавчий директор компанії «Ferrostaal Industrieanlagen», заявив, що Україні набагато вигідніше модернізувати існуючу ГТС, ніж будувати газопроводи в обхід України.