Азаров програв Януковичу суд за «Межигір’я»

28 Грудня 2010, 10:20

Ці папери могли підтвердити чи заперечити законність угоди про оренду земельної ділянки, де проживає зараз президент Віктор Янукович.


Спірна територія площею 136 гектарів раніше був частиною державного комплексу відпочинку «Пуща-Водиця», проте в 2007 році уряд Віктора Януковича провів відчуження майна, яке тут знаходилося. Пройшовши ланцюжок посередників, всі активи на території резиденції були куплені комерційною компанією «Танталіт».


Уряд, що прийшов на заміну Юлії Тимошенко, назвав незаконним відчуження резиденції і спробував повернути її державі, в тому числі, через суди. Саме тому Кабмін подав запит на документи, щоб знайти хоч якусь зачіпку для повернення у державну власність.


Проте програв суд 16 листопада цього року.


Нагадаємо, що в жовтні цього Верховна Рада України створила Тимчасову слідчу комісію з питань перевірки законності передачі в оренду лідеру Партії регіонів Віктору Януковичу урядової маєтку «Межигір’я».


До речі, колишня державна резиденція «Межигір’я»розташована в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Розподіл колишньої державної резиденції «Межигір’я» було проведено серед трьох учасників: товариства з обмеженою відповідальністю «Танталіт» (129 га), благодійного фонду «Відродження України»” (7,6 га) та громадянина Віктора Януковича (1,7688 га).


Влітку 2007 року Кабмін передав комплекс відпочинку «ПущаВодиця»до статутного фонду держкомпанії «Надра України». У свою чергу національна компанія у вересні того ж року уклала договір міни з фірмою «Медінвесттрейд». Обмін полягав у тому, що держава віддає приватній фірмі комплекс відпочинку «ПущаВодиця», а натомість отримує два нежилих будинки в Києві за адресою Паркова алея, 3 і Паркова алея, 5-7.


Через два місяці – в листопаді 2007 року – компанія «Медінвесттрейд» продала резиденцію «Межигір’я» іншій маловідомої фірмі «Танталіт», яка володіє комплексом до сьогодні.


Влітку 2010 року Господарський суд Києва визнав банкрутом компанію «Медінвесттрейд», яка в 2007 році стала широко відома завдяки участі у схемі з виведення з державної власності майна комплексу відпочинку «ПущаВодиця» (інша назва –резиденція «Межигір’я »).