Азаров прогнозує, що Газпром зі своєю непоступливістю потрапить у “великий мінус”

23 Вересня 2013, 11:40

«Ми вважаємо, що рано чи пізно російське керівництво піде нам на зустріч. Що відбувається? Ми скорочуємо закупівлі російського газу – ми змушені займатися диверсифікацією, купувати на інших ринках цей газ, ми змушені скорочувати споживання газу, десь котельні переводити з газу на вугілля. В результаті, якщо так справа піде – ми вже майже в два рази скоротили закупівлі газу, ми практично відмовимося від російського газу», – сказав Азаров.

За його словами, виникає питання, чи піде відмова України від закупівлі  газу на користь Газпрому, який втратить найбільший ринок.

«Якщо на ринку продавець встановлює ціну і відлякує всіх покупців, він продовжує стояти з такою ціною і його товар ніхто не купує або він дивиться на покупців і гнучко реагує», – сказав прем'єр.

За словами Азарова, Україна не приховує, що проводить колосальну роботу, яка приведе до того, що країна відмовиться від закупівель російського газу.

«Це буде великим мінусом і для Газпрому, і для нас. Ми змушені відволікати ресурси і витрачати їх хоч і на потрібну справу в перспективі, але зараз для нас першочергові інші завдання», – сказав прем'єр-міністр.

При цьому він додав, що зараз купуються вишки, проводиться буріння на шельфі, укладаються угоди про видобуток сланцевого газу, планується почати видобуток газу на виснажених родовищах з використанням нових технологій.

При цьому Азаров нагадав, що раніше Україна видобувала 70 млрд куб. газу. За його словами, через 2-3 роки Україна зможе сама себе повністю забезпечувати газом.

Нагадаємо, 21 вересня на 10-й щорічній зустрічі «Ялтинська європейська стратегія» (YES) Азаров заявив,що якщо обсяг транзиту газу з Росії до ЄС не збільшиться, доцільно порушити питання про заморожування двох гілок ГТС України.

Середньорічна ціна на російський газ, закладена в державному бюджеті на 2013 рік, становить 421 дол. за тисячу кубометрів. Торік Україна спожила майже 49 млрд кубометрів газу, 33 млрд з яких купила у Росії, від якої добивається зниження ціни палива, вважаючи її завищеною.