"Я хочу подякувати за роботу всім, хто в ці дні забезпечував життєдіяльність Києва. Загалом я оцінюю роботу на "трієчку", – сказав Азаров.
"Однак, було забезпечено роботу швидкої допомоги, підвезення продуктів до лікарень тощо. Дякувати Богу, ніхто не помер, не замерз, що просто щастя в таких екстремальних умовах", – додав прем'єр.
Азаров також зазначив, що комунальні служби столиці самотужки не в змозі впоратися з цим завданням 9прибиранням снігу – ред.) оперативно, адже наявної техніки недостатньо для виконання такого значного обсягу робіт.
Так, за словами урядовця, на один гектар в Києві випало 500 тонн снігу. Тобто, щоб вивезти сніг з площі лише 1 гектар, потрібно 100 рейсів самоскидів. А площа Києва біля 87 тисяч гектарів.
"Тому Уряд сьогодні прийняв рішення залучити до робіт з розчищення і вивезення снігу автотранспорт та навантажувачі державних підприємств і будівельних організацій. А також звернувся до всіх приватних підприємств, які володіють відповідною технікою, із пропозицію включитися в цю роботу", – йдетсья у повідомленні прес-служби.
Київській міській адміністрації дозволено використати евакуатори для переміщення автомобілів, які займають проїжджу частину і заважають прибиранню снігу.
Державним установам, підприємствам і організаціям, вузам і технікумам доручено прибрати власну та прилеглу територію – це майже третина всієї роботи, яку необхідно виконати.
Глава Уряду висловив подяку всім, хто в умовах негоди працював – комунальникам, транспортникам, медикам, військовим, працівникам міліції та підрозділів з надзвичайних ситуацій, всім громадянам, хто долучився до боротьби з наслідками стихії і з розумінням поставився до складності ситуації.
Нагадаємо, вчора кортеж прем'єр-міністра Миколи Азарова застряг у сніговому заметі на під'їзді до Дарницького мосту в Києві.
23 березня у зв’язку з ускладненням погодних умов у Києві було оголошено надзвичайну ситуацію.
25 березня директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда заявляє, що настільки великої кількості снігу, як за останні три дні, не випадало в Києві за весь період метеорологічних спостережень.