Азаров поставив МВФ ультиматум і пропонує “дивитися на життя оптимістично”

26 Квітня 2012, 14:20
За словами глави уряду, якщо МВФ погодиться з неможливістю України підвищити ціни, програма з надання кредиту stand-by може бути продовжена.
 
«Якщо МВФ погодиться з нашими підходами, значить, програма буде продовжуватися в тому ключі, в якому ми домовилися. Не погодитися – ну що ж, будемо, як кажуть, далі дивитися на життя оптимістично і продовжувати співпрацю», – сказав Азаров.
 
При цьому прем'єр зазначив, що у МВФ є розуміння необхідності проведення в Україні низки заходів в напрямку енергоефективності.

«Необхідно провести серйозну роботу, пов'язану з модернізацією, зі зменшенням енерговитрат, переглянути ціни на російський газ, збільшити видобуток власного газу. Тобто, реалізувати комплексну програму, і ось уже на базі цієї комплексної програми розглядати питання ціноутворення. Це розуміння, як мені доповіли члени нашої делегації, на мій погляд, у МВФ є… МВФ чудово розуміє, що в цих умовах, коли світова економіка перебуває в такій нестійкій стадії, вимагати від України, щоб вона ще більше затягнула паски і тим самим створила у себе в країні кризові явища, не можна.Таке розуміння у МВФ є», – сказав Азаров.

Прем'єр підкреслив, що Україні кошти МВФ не є вкрай необхідними. «Всі чудово розуміють, що Україні перебуває не в такій ситуації, коли ми за будь-яких умов будемо когось благати і випрошувати гроші. Прекрасно все це розуміють», – сказав Азаров.

«Ми ні в кого не збираємося нічого вимолювати і не збираємося виконувати ніякі нездійсненні для нас умови. Ще раз кажу, що ми живемо не в березні 2010 року, коли ми були в безвихідній ситуації, а зовсім в іншій ситуації. Ми собі можемо дозволити», – сказав прем'єр.

Нагадаємо, що МВФ вимагає від України підвищити тарифи на газ для населення до економічно обгрунтованого рівня. При цьому Фонд зазначає, що уряд повинен представити компенсатори, які б згладили зростання тарифів для найменш незахищених верств населення.

Як повідомлялося, в кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько $15,6 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR $1,25 млрд.

 
У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by у розмірі SDR $1 млрд.

Пізніше Азаров заявив, що Україна в 2012 році зможе обійтися без нових кредитів МВФ, як вона це зробила в 2011 році. У той же час міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко вважає, що для України співпраця з МВФ є «єдино можливим способом проводити реформи», а тому треба подумати про підвищення тарифів і відповідних механізмах компенсації. 

читати ще