Азаров пообіцяв, що з 2012 року запрацює нова система контролю якості харчових продуктів

29 Грудня 2011, 23:02

«Ми взяли за зразок директиви Євросоюзу при підходах до оцінювання якості та контролю за якістю, щоб не винаходити велосипед. І в такому дусі вибудовуватимемо цю систему», – заявив Азаров.

При цьому він додав, що в понеділок, 26 грудня, уряд прийняв 2 законопроекти та 11 постанов Кабміну, які комплексно вирішують питання контролю якості харчових і нехарчових продуктів, встановлюють критерії ризику і порядок перевірки підприємств.

Крім того, Азаров нагадав, що на виконання його доручення було проведено перевірки підприємств, що випускають продукти харчування, а також підприємств, які виробляють нехарчову продукцію. Як показали результати перевірок, практично всі зразки продуктів не відповідають державним стандартам і вимогам якості.

Азаров пообіцяв, що нова система контролю якості запрацює вже наступного року. «Така система буде вибудована, вона запрацює наступного року, коли підприємству і будь-якому бізнесмену, який займається такою важливою справою, як виробництво харчових продуктів, буде не тільки не вигідно, але і ризиковано виробляти неякісні продукти», – заявив він.

Нагадаємо, у липні припинив дію закон про стандартизацію якості продуктів. Відтак, відповідальність за якість харчових продуктів – на совісті самих виробників.

У листопаді Держспоживінспекція оприлюднила результати дослідження, згідно із яким третина м’ясо-молочної продукції, представленої в торговельних мережах нашої країни, не відповідає нормам.