Азаров пояснив ситуацію на проблемних округах «тріумфом демократії»

2 Листопада 2012, 16:01

За словами Азарова, на 90% території України вибори пройшли спокійно, без порушень  законодавства: не було жодних проблем ні з проведенням передвиборчої кампанії, ні з голосуванням, ні з процесом підрахунку голосів.

«В Україні було створено абсолютно всі умови для проведення демократичних, чесних, транспарентних виборів», – наголосив Азаров.

При цьому він наголосив, що ні уряд, ні правляча політична сила ніякого відношення до таких ситуацій не мають.

«Підкреслюю, що ні Партія регіонів, ні уряд жодним чином до цих ситуацій не причетні. Підтвердженням тому є, зокрема, той факт, що Партія регіонів у Києві програла своїм політичним опонентам на всіх округах – це свідчить про це, що адміністративний ресурс не використовувався. Більш того, представники опозиції мали значно ширші можливості щодо доступу до ЗМІ, проведення агітаційної кампанії, ніж представники влади», – пояснив Азаров.

Він переконаний, що конфліктні ситуації в окремих округах мають бути вирішені виключно в рамках чинного законодавства.

«Сподіваюся, що сьогодні-завтра вся ця процедура підрахунку голосів буде нарешті завершена», – додав Азаров.

Прем’єр-міністр також повідомив спостерігачам, що в Україні ознайомилися з проміжним звітом ОБСЄ/БДІПЛ про вибори. На думку Азарова, там висловлені певні зауваження, над якими Україні ще потрібно попрацювати.

Водночас Азаров вважає, що вибори 2012 року були найкращими за всю історію незалежної України.

«Ці вибори – кращі за всю історію нашої незалежної країни. Під час цих виборів зафіксована мінімальна кількість порушень. Вибори 2012 року – це дуже серйозний прогрес щодо прозорості, демократії та забезпечення чесності», – підкреслив прем’єр.

Як повідомлялось, опозиція вимагає реєстрації в Верховній Раді проекту постанови про розслідування фактів фальшування парламентських виборів, який глава Ради об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк вніс у Верховну Раду 2 листопада.

«Провладні кандидати не хочуть змиритися з тим, що народ їх не підтримав і не гребують нічим для фальсифікації виборів на свою користь – підкупом, залякуванням членів ДВК та ОВК, пошкодженням бюлетенів та протоколів, побиттям людей, які прийшли захистити результати свого волевиявлення. Це відбувається на ОВК №№ 11, 14, 20, 93, 94, 99, 130, 132, 194, 197, 211, 215, 216, 223», – пояснюють в «Батьківщині».

Нагадаємо, 1 листопада Яценюк заявив, що об'єднана опозиція найближчим часом планує ініціювати створення комісії з розслідування фальсифікацій під час виборів.

Читайте також: Спотворене волевиявлення. Більшість українців проголосувала проти Януковича

98