Азаров пояснив, що ЄС змушує його квотувати експорт сільгоспродукції

31 Травня 2011, 12:29

«Практично угода готова», – заявиввін на зустрічі з головою МЗС Греції Дімітріосом Друтсасом у середу, 31 травня, у Києві.

Він зазначив, що в переговорах залишається три неурегульованих питання: щодо квотування української сільгосппродукції, послуг автоперевізників та географічних назв товарів.

На думку Азарова, Єврокомісія у переговорах щодо зони вільної торгівлі зайняла дискримінаційну позицію.

Зокрема, говорячи про квотування сільгосппродукції, він підкреслив, що Україна має значний експортний потенціал, але Єврокомісія при цьому пропонує встановити мінімальні квоти.

"По суті, це дискримінаційний підхід. Ми взагалі супротивники будь-яких квот у вільній торгівлі, ми прихильники ліберальної торгівлі", – підкреслив Азаров.

Він зазначив, що Україна згодна на введення 10-річного перехідного періоду, у ході якого квоти будуть збільшуватися.

Говорячи про ринок послуг автоперевізників, прем'єр підкреслив, що в цьому секторі в Україні задіяно велику кількість працівників.

"По суті, Єврокомісія займає також дискримінаційну позицію, тобто вони не готові допустити наших перевізників на свій ринок", – сказав Азаров.

Разом з тим він зазначив, що в цьому питанні Україна також готова на перехідний період.

Азаров назвав позицію України в переговорах щодо зони вільної торгівлі гнучкою і додав, що першому віце-прем'єр-міністрові, міністрові економічного розвитку й торгівлі Андрію Клюєву в ході візиту до Бельгії 31 травня видано мандат на досягнення компромісу.

Нагадаємо, наприкінці лютого президент Віктор Янукович попросив прем'єр-міністра Миколу Азарова інтенсифікувати переговірний процес зі створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Україна і Європейський Союз проведуть 17-й раунд переговорів щодо створення зони вільної торгівлі 20-24 червня в Києві.

Нещодавно у Брюсселі заступник міністра економіки України Валерій П'ятницький заявив, що наступним етапом у розвитку відносин Україна-ЄС в економічній сфері у довгостроковій перспективі (15-20 років) після створення зони вільної торгівлі може бути створення митного союзу.