Азаров пояснив, що безвізовий режим з ЄС загальмувало блокування Ради

7 Грудня 2013, 17:16

Азаров підкреслив, що Україна виконала переважну більшість вимог угоди про безвізовий режим з ЄС і спростував спекуляції щодо того, що пауза з підписанням угоди про асоціацію з ЄС нібито "поставила хрест" на підписанні угоди про безвізовий режим.

"Це абсолютно не так. Оскільки безвізовий режим визначається окремою угодою і для його реалізації необхідно повне виконання нашою державою певних вимог, чітко визначених критеріїв. Переважна більшість вимог Україна виконала", – підкреслив він, повідомляє прес-служба уряду.

Серед найважливіших пунктів, які виконала Україна, прем'єр вказав на реадмісію – прийом незаконних мігрантів з країн-членів ЄС, які проникли на їх територію з нашої території.

За його словами, залишилося прийняти у Верховній Раді закон про запобігання та протидію дискримінації в Україні, який захищає від дискримінації на основі сексуальної орієнтації у трудових відносинах, а також пов'язаний з правом на одностатеві шлюби і т.п. "Цей законопроект зараз перебуває на розгляді в парламенті. Але лідери опозиції не дуже горять бажанням прийняти цей закон: вони заблокували роботу Верховної Ради, і від них у цьому питанні багато що залежить", – підкреслив прем'єр.

Ще одне технічне питання, яке необхідно вирішити для повного виконання плану імплементації угоди про безвізовий режим між Україною та ЄС, – це впровадження системи біометричних паспортів. "Це – важке запитання з організаційної точки зору. Але ми взяли на себе зобов'язання реалізувати програму впровадження біометричних паспортів і зараз ведуться підготовчі роботи", – додав він.

Він також підкреслив необхідність проводити роз'яснювальну роботу серед людей, в суспільстві для досягнення консенсусу щодо цих двох важливих питань, адже існують різні точки зору і підходи та прав сексуальних меншин, і до впровадження біометричних паспортів, які містять відбитки пальців та іншу біологічну інформацію про особу .

Прем'єр також акцентував увагу на тому, що рішення важливого питання про безвізовий режим з ЄС пов'язано і з позицією російської сторони.

"Саме тому ми запропонували обговорити всі суперечності в тристоронньому форматі, оскільки введення безвізового режиму з ЄС означає відкриття безвізового режиму для громадян з країн ЄС на нашому східному кордоні. Тому російська сторона висловила стурбованість з цього приводу, адже буде втрачений контроль на кордоні, а також прозвучали заяви окремих російських політиків про запровадження віз для громадян України , що для нас категорично неприйнятно. У даній ситуації без участі трьох сторін буде дуже важко знайти компромісне рішення", – зазначив він.

Азаров висловив сподівання, що найближчим часом такі переговори відбудуться, і шлях до підписання угоди про безвізовий режим буде відкритий.

Нагадаємо, під час пленарного засідання саміту Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада президент Віктор Янукович заявив, що "найбільш показовим кроком, який би свідчив, що ЄС насправді готовий відчинити для нас свої двері, стало б запровадження без зволікань безвізового режиму для громадян України".

Міністр закордонних справ Леонід Кожара зазначив, що порівняно з іншими країнами Східного партнерства Україна сильно відстає у процесі візової лібералізації, оскільки за три роки Київ так і не зміг завершити виконання першої фази плану дій з візової лібералізації з ЄС.

Раніше йшлося про те, що Київ і Брюссель сподіваються оголосити про перехід до другої фази виконання Україною плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС під час саміту Східного партнерства у листопаді у Вільнюсі.

Як відомо, Україна не підписала угоду про асоціацію з ЄС під час саміту у Вільнюсі 28-29 листопада. Втім, європейські партнери зазначають, що "двері для України залишаються відкриті".