Азаров погодився закачувати газ у сховища під пильним наглядом Росії

12 Липня 2013, 18:39

"З російського боку було звернуто увагу на темпи закачування газу в підземні сховища, які розташовані на території України, що необхідно для того, щоб Україна забезпечувала нормальний транзит газу до Європи в період зимового максимуму. Наші українські колеги сказали, що будуть найуважнішим чином розбиратися з цією ситуацією, а ми повідомили, що будемо уважно відстежувати, що відбувається, для того, щоб не повторювати проблем, які певний час тому у нас були", – сказав Мєдвєдєв.

У цілому, за його словами, "зустріч була хорошою", і була досягнута домовленість незабаром провести засідання комітету з економічного розвитку на рівні прем'єр-міністрів.

За словами Мєдвєдєва, газова тематика складна, але, незважаючи на те, що існують відомі труднощі, в під час переговорів прем'єри приділили увагу "позитивному обговоренню майбутнього".

Нагадаємо, раніше голова Газпрому Алєксєй Міллєр заявляв, що існують ризики транзиту російського газу через Україну до Європи майбутньої зими через недостатнє закачування газу в її підземні сховища. 

Згодом у Газпромі заявили, що запаси газу в підземних сховищах (ПСГ) НАК "Нафтогаз України" перед осінньо-зимовим опалювальним сезоном для забезпечення транзиту повинні складати мінімум 19 млрд куб. м.