Азаров планує скоротити бізнес “ЄДАПСу”

9 Лютого 2011, 15:43

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, ухвалюючи таке рішення Кабмін виходив з того, що законами України не врегульовано обов’язковість застосування голографічного захисту документів та товарів. Голографічний захист було запроваджено указами президента, а також постановами Кабміну, що були видані гна їх підставі.

Лавринович повідомив, що Кабмін рекомендуватиме президенту підписати відповідний указ про відміну голографічних захисних елементів.

Зокрема, пропонують відмінити статтю 1 та абзаци перший і другий статті 3 Указу Президента України від 15 листопада 2000 року № 1239 “Про захист документів і товарів голографічними захисними елементами”; а також Указ Президента України від 7 березня 2006 року № 203 “Про визнання таким, що втратив чинність, Указу Президента України від 15 листопада 2000 року № 1239”. 

Довідка Тижня.

Консорціум «ЄДАПС» – лідер індустрії захищеного друку та монополіст цієї галузі промисловості в Україні.

З 2004 року Консорціум реалізує масштабні державні і корпоративні проекти з розробки і впровадження ідентифікаційних документів, реєстрів, баз даних, автоматизованих систем обліку та управління інформацією.

За інформацією zn.ua, за приблизними підрахунками, вартість документів строгої звітності, захисних знаків та іншої подібної продукції складає близько 8 мільярдів гривень в рік.

Наприклад, для виготовлення бланків документів міністерство внутрішніх справ цього року заплатить “ЄДАПСу” майже мільярд.