Азаров обіцяє черговий бюджет стабільності і розвитку

12 Вересня 2012, 12:09

«Для нас немає нічого важливішого і відповідальнішого, ніж цей документ: кошторис держави на наступний рік. Тому що розвиток України і добробут людей визначає саме реалістичний, спрямований на розвиток бюджет…Тому ми підготували бюджет стабільності і розвитку. Це наш четвертий посткризовий бюджет», – заявив він.

За його словами, «сьогодні країна зовсім інша, ніж була у 2009 і на початку 2010 року».

«Хоча ми не отримували і не отримуємо подарунків від зовнішніх ринків – навпаки втрачаємо від рецесії в Єврозоні. Ми не отримували також значної підтримки міжнародних фінансових організацій. Проте, змогли відновити економіку, стабілізувати курс гривні, самотужки розплачуємося з боргами і всі ці роки утримуємо дефіцит бюджету на економічно безпечному рівні», – зазначив він.

Азаров також додав, що новий бюджет стане продовженням попередніх бюджетів, які приймались за чинної влади.

За його словами, новий бюджет передбачає збільшення соціальних виплат. Зокрема, на підвищення окладів бюджетних установ додатково передбачено 10 мільярдів гривень, на збільшення допомоги сім’ям з дітьми додатково понад 8 мільярдів гривень.

Мінімальна зарплата зросте на 8,5% або на 100 гривень, зростуть на 9% виплати при народженні дитини. Планується, що буде виділено додатково 23 мільярда гривень на пенсійний фонд та додаткові виплати на медичне забезпечення населення.

Нагадаємо, на початку вересня голова Верховної Ради України Володимир Литвин припустив, що закон про державний бюджет на 2013 рік буде ухвалено не пізніше листопада.

Проект постанови про Основні напрями бюджетної політики на 2013 рік був зареєстрований у парламенті 18 квітня. Згідно з документом, прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України в майбутньому році складуть: ВВП номінальний – 1 687,8 млрд грн, зростання реального ВВП – на 4,5%, споживча інфляція – 5,9%, індекс цін виробників – 6,3 %, рівень безробіття – 7%.

Позначки: