Азаров не сумнівається, що чиновники Мінкульту справляться з заповідником “Софія Київська”

10 Лютого 2011, 13:48

“Де музей повинен перебувати? У Міністерстві культури чи ще десь? Питання зовсім зрозуміле: всі музеї повинні перебувати у віданні Міністерства культури. І на Міністерстві культури лежить головна відповідальність за те, щоб цей музей розвивався, щоб розвивалася Софія Київська і, безумовно, так і буде”, – заявив прем’єр.

За словами Азарова, він підтримує рішення про передачу Софії Київської у відання Міністерства культури, і запевнив, що це рішення буде реалізовано.

Азаров також вважає, що міністр культури має зустрітися з колективом музею і обговорити питання, які їх хвилюють.

Довідка Тижня

В даний час Національний заповідник “Софія Київська”, що є державною культурно-освітньою і науково-дослідною установою, належить до сфери управління Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Це закріплено відповідною постановою Кабінету міністрів.

10 січня працівники Національного заповідника “Софія Київська” уперше за 75 років існування заповіднику вийшли на захист цієї святині. Вони проти перепідпорядкування міністерству культури, що, на їхню думку, “призведе до дестабілізації роботи музеїв заповідника, руйнування існуючої ефективної системи управління та поставить під загрозу збереження світової та національної культурної спадщини”.

На початку січня Українська Православна Церква Московського Патріархату заявила, що звертатиметься до держави з проханням надати дозвіл на здійснення в Софії Київській Божественної Літургії.

Після цього керманичі двох найбільших українських церков східного обряду – УПЦ КП та УГКЦ – виступили із заявою проти намірів змінити статус головної християнської святині країни – “Софії Київської”, оскільки вбачають у цьому спробу передати храм УПЦ МП.

Влада пояснює свою пропозицію про перепідпорядкування тим, що Києво-Печерська лавра та Софійський собор перебувають у списку ЮНЕСКО під одним реєстраційним номером. Тому їх передбачається передати під опіку одному відомству – Міністерству культури (у підпорядкуванні якого перебуває Києво-Печерський історико-культурний заповідник), а надалі, можливо, взагалі об’єднати обидва об’єкти в одну структуру.