Азаров не ризикнув особисто розповісти про своє обурення

30 Листопада 2013, 16:15

Азаров переконаний, що права мирних громадян треба захистити, а всі винні, ким би вони не були, повинні понести покарання, передав позицію прем'єра його прес-секретар.

Він також зазначив, що для розслідування подій на Майдані Незалежності створена оперативно-слідча група.

"Створена оперативно-слідча група, яка встановить, відповідальних за розгон мирної демонстрації", – сказав Лук'яненко.

Водночас, він відмовився коментувати можливі рішення щодо глави МВС Віталія Захарченко, відповівши, що не потрібно робити поспішних висновків, в ситуації повинна розібратися слідча група.

Як повідомлялось, опозиція формує штаб національного спротиву і закликає українців до загальнонаціонального страйку.

Нагадаємо, 30 листопада після 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві.

У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.

Після розгону Євромайдану 33 активістів затримали, кілька десятків поранено, п’ятеро з них госпіталізували з відділку міліції. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.

Застосування сили «Беркутом» до учасників мирної акції в Києві засудили, посольство США, посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс та його колега з Швеції Карл Більдт, а також МЗС Польщі, яке викликало посла України для пояснень подій у Києві.

А колишній посол США в Україні Стівен Пайфер на своїй сторінці у Twitter заявив, що застосування сили проти протестувальників на Майдані Незалежності в Києві поглибить міжнародну ізоляцію Віктора Януковича.

Український конгресовий комітет Америки (УККА) закликав владу США засудити застосування сили проти демонстрантів в Україні та негайно запровадити жорсткі санкції проти Януковича.