Азаров натякнув Путіну про взаємовигідні рішення для перегляду газових угод

7 Червня 2011, 18:02

"Ми глибоко переконані, що чинна угода не відповідає реаліям сьогоднішнього дня і є досить обтяжливою для української економіки", – підкреслив Азаров.

Він зазначив, що Україна сподівається на те, що з питання перегляду газових угод удасться знайти взаємовигідні рішення.

Азаров знову підкреслив, що Україна є найбільшим покупцем газу і транзитним перевізником російського газу в країни Європи.

Разом з цим він зазначив, що проблем у розрахунках за газ між Україною та Росією немає.

Як повідомляло агентство, наприкінці квітня міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко спрогнозував, що до вересня Україна і Росія зможуть знайти компроміс з перегляду контракту на поставку природного газу в Україну, домовившись про зниження ціни.

За даними міністерства, в 1 кварталі ціна російського газу для України становила 263,89 долара за тис. куб. м, в 2 кварталі вона підвищилася до 295,6 доларів за тис. куб. м (297 доларів, за даними НАК "Нафтогаз України").

За прогнозами Міненерго, в 4 кварталі вона перевищить 400 доларів за тис. куб. м

Нагадаєм, 7 червня прем'єр-міністр Микола Азаров відбув до Москви (Росія) для участі в засіданні міжурядового українсько-російського комітету з питань економічного співробітництва.

Напередодні переговорів Газпром натякнув, що перегляд формули можливий тільки за умови вступу України до Митного союзу або створення СП між Газпромом і Нафтогазом.

Українська сторона наполягає на перегляді формули ціни російського газу, оскільки закладена в ній базова ставка вища від європейської. При цьому чинна угода не передбачає сезонної знижки на газ (влітку – на 20-25% дешевше) та знижки на обсяг, які є в інших європейських контрактах Газпрому.