"Ми контролюємо ситуацію, адже не можна розслаблятися, як свідчать недавні спроби абсолютно необґрунтованого підвищення цін на хліб в декількох регіонах. Причинами цього підвищення, з поглибленим вивченням ціноутворення на підприємствах, що вирішили погратися з цінами на такий соціально чутливий продукт як хліб – ними зараз займаються відповідні фахівці державних органів», – пояснив Азаров.
Він заявив, що що підвищувати ціни на масові сорти хліба немає потреби.
«Проте є необмежена можливість користуватися дешевим борошном з державних запасів", – сказав Азаров.
Він зауважив, що з липня 2012 року по січень 2013 року регіони взяли у Аграрного фонду близько 40 тисяч тон зернових, що не перевищує 10% від попередньо заявленої ними потреби.
З цією ситуацією прем'єр доручив розібратися міністру агрополітики Миколі Присяжнюку.
На думку Азарова, "в цілому інформація про рівень цін, яку отримує уряд, відповідає дійсності".
Як повідомлялось, за повідомленням «Київхліба», компанія зібралося з 1 лютого підвищити ціни на деякі види хліба в Київському регіоні на 6-7%, . Оскільки раніше виділених з Аграрного фонду України 100 тис. т борошна та 1 тис. т з елеваторів м. Біла Церква не вистачило на утримання цін .
Нагадаємо, у листопаді, найбільший столичний виробник хліба і хлібобулочних виробів, компанія "Київхліб", знизила оптову ціну на хліб український столичний та батон нарізний київський до 4,02 грн та 3,30 грн відповідно.
12 листопада підвищив ціни на хліб – "Український столичний подовий" та батон нарізний "Київський" здорожчав на 0,68 і 0,34 гривні відповідно.
Київська влада заявила, що не бачить економічного підґрунтя для підвищення ціни на хліб.
Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ПАТ «Київхліб» привести ціни на хліб до рівня, який був би можливим за умов існування значної конкуренції на ринку.