Водночас, в Кабміні мають заперечення щодо деяких тез, які містяться у зверненні протестувальників.
По-перше, відзначають в уряді, автори документу стверджують, що «по всій країні розгорнулися справжні репресії проти активістів підприємницького руху, які брали участь у протестах проти Податкового кодексу». «У той час як відомо, що слідчим управлінням ГУ МВС України у м. Києві провадиться карна справа лише проти семи обвинувачених, троє з яких, до речі, мають непогашені судимості. З них під вартою перебуває одна особа, одна – оголошена у розшук, решта – на підписці про невиїзд», – заявляють в Кабміні.
По-друге, відзначають в уряді, автори звернення до прем’єр-міністра запевняють, що «від початку року підприємці всієї країни працюють в умовах тотального контролю та перевірок».
«Факти свідчать про інше. У січні-лютому поточного року підрозділами Державної податкової служби по всій Україні було перевірено близько 2,3 тис. підприємців – фізичних осіб, що на 10% менше, ніж за аналогічний період минулого року. За перший квартал 2011 року кількість перевірок, відповідно до аналогічного 2010-го, уже зменшилася на 30%, бо з лютого взагалі діє заборона на проведення фактичних перевірок фізичних осіб податківцями. Перевіряються лише порушники законодавства», – заявляють в Азарова.
В Кабміні також заперечують твердження авторів звернення про масове закриття бізнесу малими підприємцями.
Нагадаємо, 25 березня на Європейській площі пройшов мітинг підприємців в рамках акції «Автомобільний марш протесту по Україні», участь, в якому взяли близько тисячі осіб.
Всеукраїнський автомобільний марш протесту стартував 21 березня одночасно із Заходу і Сходу України – зі Львова та Луганська – під гаслом: «Відбери у олігархів Україну, поверни її громадянам!».
Своєю акцією учасники автопробігу закликали захистити Конституцію, зупинити економічні репресії і соціальні експерименти під виглядом реформ, створити умови для розвитку підприємництва та економіки України.