Зокрема, обласним державним адміністраціям і Раді Міністрів Криму доручено в 2011 році забезпечити виробництво картоплі в обсязі 19,9 млн тонн, капусти – 1,5 млн тонн, буряку столового – 0,769 млн тонн, моркви столової – 0,472 млн тонн, томатів – 1,895 млн тонн, цибулі – 0,946 млн тонн, інших овочів – 2,698 млн тонн.
Міністерству аграрної політики та продовольства, Українській академії аграрних наук, обладміністраціям, Севастопольській міській державній адміністрації і Раді міністрів Криму до кінця 2011 року доручено розробити регіональні програми розвитку овочівництва до 2020 року, передбачивши збільшення площ під овочами і підвищення їх урожайності, а також сприяти будівництву мережі оптових ринків сільгосппродукції та доступу виробників на ці ринки.
Низці обладміністрацій доручено забезпечити збільшення виробництва овочів до обсягу, який би забезпечив щонайменше науково обґрунтовані норми споживання на людину.
До 15 липня Мінагрополітики, обладміністраціям, Севастопольській міськадміністрації доручено провести аналіз інвестиційних проектів в овочівництві та переробці і подати їх на розгляд Державного агентства інвестицій та інновацій, до 1 липня – провести інвентаризацію складських приміщень для забезпечення підготовки для зберігання картоплі та овочів.
Крім того, їм доручено сприяти створенню кооперативів з виробництва, заготівлі і зберігання картоплі та овочів, а також залученню кредитних коштів аграріями для створення підприємств з переробки овочів.
Національній комісії регулювання електроенергетики, Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" до 1 червня було доручено відробити можливість зниження цін на газ для тепличних господарств, а також електроенергії для господарств із виробництвом на зрошуваних землях.
Як повідомлялось, під урожай 2011 року аграрії посіяли овочевих культур на площі 544 тис. га (103% від прогнозу), картоплі – на 1,4 млн га (100%).
У квітні Азаров на засіданні уряду закликав українців не скиглити, а брати в руки лопату і забезпечувати себе продуктами, зокрема овощами.
Нагадаємо, у перший рік президентства Віктора Януковича в Україні значно подорожчали основні продукти харчування. Зокрема, гречка- на 300%, молочні продукти – від 20% до 150%, овочі – в середньому на 40%.