Азаров хоче втягнути Україну в чергову євразійську структуру

10 Вересня 2012, 15:21

«Ми хотіли б запропонувати вам розглянути питання представництва України в Євразійській економічній комісії та озвучити наше бажання брати участь у її роботі на правах спостерігача», — сказав глава уряду України.

Азаров зазначив, що, зокрема, Україна хотіла б акредитувати при комісії свого постійного представника, який би працював у складі посольства України в Російській Федерації.

Окрім того, на зустрічі були підписані меморандуми про торговельне співробітництво та про співробітництво у сфері технічного регулювання між Україною та Євразійською економічною комісією.

Як відомо, ЄЕК є наднаціональним органом Єдиного економічного простору (ЄЕП) і Митного союзу, до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан — тобто рішення комісії обов'язкові для виконання на території всіх трьох вищевказаних країн.

Читайте також: Транзит в Азіопу

З 23 вересня набуде чинності договір про зону вільної торгівлі СНД, який ратифікувала Верховна рада та підписав президент Янукович. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна платить багатомільйонні внески в Міжпарламентську асамблею СНД, не будучи при цьому її членом — а лише спостерігачем.

98