Азаров хоче відправити українських науковців до російського центру, де не вщухають корупційні скандали

29 Травня 2013, 12:51

Відповідальним за роботу призначено голову Держінформнауки Володимира Семиноженка.

Прем'єр також нагадав, що домовленість про залучення вітчизняних учених до роботи інноваційного центру «Сколково» була досягнута минулого тижня під час зустрічей з представниками наукової спільноти: у рамках Міжнародної конференції «Україна-Росія-Сколково» та засідання Наукової консультативної ради інноваційного Фонду «Сколково» в Києві, яке відбулося за ініціативи Азарова.

«Було ухвалено дуже важливе рішення: українські представники увійдуть до складу Консультативної наукової та Індустріальної рад Фонду «Сколково». Проект відповідного рішення потрібно розробити та ухвалити найближчим часом», – заявив прем’єр.

Він додав, що для України це «реальний шанс досягти… стратегічної мети: максимально задіяти інноваційний потенціал для посилення національної економіки».

Планужться, що українські вчені працюватимуть над створенням наукомістких технологій, матеріалів і продуктів за п'ятьма напрямками, за якими працює Фонд «Сколково»: біомедицина, інформаційні технології, енергоефективність, космічні і ядерні технології. Крім того, розглядається можливість реалізації цільових інвестиційних проектів на території України.

Як повідомлялось, останнім часом навколо центру "Сколково" виникла низцка корупційних скандалів, пов'язаних із багатомільйонними розтратами коштів фонду. 

Читайте також: Українcькі витрати на науку – на африканському рівні

Нагадаємо, згідно з інформацією Державної служби статистики України, з 1996 по 2011 рік найбільше втчизняних науковців виїхало до США, Росії та Німеччини.

Довідка

«Інноваційний центр «Сколково» — науково-технологічний інноваційний комплекс з розробки та комерціалізації нових технологій в Підмосков'ї, Росія. Майбутня інфраструктура Сколково має розташовуватися в елітному районі на заході від Москви, де вартість одного гектара землі коштує, за різними оцінками, від $ 1,5 млн.