Азаров хоче, аби Shell добувала в Україні газ ще й із “традиційних” родовищ

10 Липня 2013, 19:31

«Я хочу запропонувати компанії Shell долучитися до видобутку газу не тільки з нетрадиційних пластів, зокрема сланцевих, а й до його видобутку із традиційних родовищ», – сказав Азаров.

При цьому він підкреслив, що зараз Україна ставить спеціальні станції докачування газу, які збільшують тиск на діючих та виснажених родовищах і зокрема це дозволяє на 25-30% збільшити обсяги видобутку вуглеводнів, а відтак Україна зацікавлена у залученні передового досвіду Shell.

У свою чергу Директор міжнародних проектів пошуку та розвідки вуглеводнів, член правління компанії Royal Dutch Shell Енді Браун зазначив, що компанії цікава співпраця з Україною у традиційному видобутку вуглеводнів.

«Ми могли б співпрацювати і обмінюватись знаннями, спільно розробляючи виснажені і традиційні родовища, ми могли б передавати вам наші технології», – сказав Браун.

Нагадаємо, 24 січня у Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

16 січня Донецька облрада погодила проект угоди про розподіл продукції між Україною й британсько-нідерландським концерном Shell щодо Юзівської газової площі (Донецька та Харківська області).

25 січня Shell і київська компанія "Надра Юзівська" підписали угоду.

Як відомо, у Донецькій та Харківській областях відбулася низка протестів проти видобутку сланцевого газу.

Shell заявляла, що видобуток нетрадиційного газу на території Харківської та Донецької областей не спричинить забруднення ґрунтових вод.

Згодом віце-президент компанії Shell в Україні Грехем Тайлі заявив, що видобуток газу не розпочнеться доти, доки не будуть проведені екологічні дослідження.

Позначки: