«Закінчилася найважча зима за століття. Власне, ми пережили вісім зим водночас. Опалення в країні відключене. Що це означає? У першу чергу те, що без паузи повинна розпочатися підготовка до нового опалювального сезону. І в цілому до наступної зими». – пояснив Азаров.
За його словами, під час нинішньої підготовки потрібно зробити висновки з уроків минулої зими і розраховувати на найбільш жорсткий варіант погодних умов.
«Сьогодні ж треба розпочати технічну ревізію всіх об’єктів, які припинили роботу в зимовому режимі. Це завдання для Міненерговугіля, Мінрегіону і глав регіональних адміністрацій. «Тонкі місця» треба виявити до того, як вони порвуться. Після цього треба сконцентрувати ресурси на ліквідації виявлених потенційно небезпечних, аварійних ситуацій. Водночас системно, за регламентом проводити профілактичні, відновлювальні роботи», – наголосив прем’єр.
Він пригадав, що період опалювального сезону 2012/13 року трапилось 7 вибухів котельних установок у Донецькій, Львівській, Житомирській, Рівненській, Закарпатській та Київській областях, причинами яких, у п’яти випадках стала некомпетентність обслуговуючого персоналу. В інших двох випадках виявився фактор несправності технологічного обладнання котелень.
Крім того, Азаров звернув увагу, що на початку минулого опалювального періоду, у зв’язку із значним зносом теплових мереж, відбувалися тимчасові відключення теплопостачання майже у всіх областях. Згідно з проведеним аналізом, майже 80% аварій стались через те, що труби давно вичерпали експлуатаційний ресурс (більше 25 років).
«Недоліки не були вчасно виявлені і виправлені, і тут також можна побачити фактор безвідповідальності», – підкреслив глава уряду.
Він наголосив, що потрібно зробити практичні висновки щодо кожного такого випадку і «максимально підготувати людей до роботи у найскладніших умовах».