Азаров “емоційно напружився” і вирішив, що він з Януковичем до розгону Євромайдану непричетні

30 Листопада 2013, 16:46

"Я закликаю всіх людей в цій складній, емоційно напруженій обстановці не піддаватися на провокації, не вірити усіляким чуткам, тверезо і виважено оцінювати факти, відокремлюючи їх від домислів", – запевняє Азаров.

Він заявив, що влада не зацікавлена в розгоні мирних демонстрацій.

"Зараз ясно одне: хто зовсім не зацікавлений у такому сценарії, який розгорнувся, так це влада. Навпаки, наше завдання – зберегти спокій і стабільність в країні", – переконує Азаров.

"Я не раз говорив, і повторю: Люди, які законно і мирно висловлюють свій протест – це наші співгромадяни, права яких ми зобов'язані захищати. Ці люди висловлюють підтримку європейської інтеграції, тобто, тієї політики, яку проводили і проводитимуть президент і уряд. Ми цінуємо їх думку, їх позицію і ведемо з ними діалог, як і з іншими членами нашого суспільства", – зазначив Азаров.

Як повідомлялось, застосування сили «Беркутом» до учасників мирної акції в Києві засудили, посольство США, посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс та його колега з Швеції Карл Більдт, а також МЗС Польщі, яке викликало посла України для пояснень подій у Києві.

А колишній посол США в Україні Стівен Пайфер на своїй сторінці у Twitter заявив, що застосування сили проти протестувальників на Майдані Незалежності в Києві поглибить міжнародну ізоляцію Віктора Януковича.

Український конгресовий комітет Америки (УККА) закликав владу США засудити застосування сили проти демонстрантів в Україні та негайно запровадити жорсткі санкції проти Януковича.

Нагадаємо, 30 листопада після 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві.

У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.

Після розгону Євромайдану 33 активістів затримали, кілька десятків поранено, п’ятеро з них госпіталізували з відділку міліції. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.

Приблизно 200 учасників розігнаного Євромайдану знайшли прихисток від «Беркуту» у Михайлівському монастирі.