Азаров доручив Королевській щотижня моніторити виплати зарплат бюджетникам

3 Січня 2013, 12:08

 «Треба організувати роботу таким чином, щоб раз і назавжди поставити крапку в цій темі… У нашому порядку денному більше не повинно бути питання боргів із зарплати», – наголосив Азаров.

Крім того, Микола Азаров звернувся до керівників міністерств і відомств, регіональних адміністрацій з вимогою з перших днів нового року взяти цю ситуацію під особливий контроль. «Зарплати, відпускні, лікарняні, соціальні допомоги тощо повинні виплачуватись повністю і вчасно», – підкреслив він.

Азаров підкреслив, що на 1 січня 2013 року боргів із зарплати,  як і обіцяв уряд, немає.

Він нагадав, що  наприкінці минулого року в окремих регіонах виникли затримки з виплатою заробітної плати бюджетникам. «Причому в більшості областей – підкреслюю, у більшості областей – керівники органів місцевої влади, а це їх особиста відповідальність, зуміли мобілізувати ресурси і самостійно вирішити проблему. Безвідповідальність інших керівників довелось компенсувати уряду», – сказав  Азаров, повідомивши, що із державного бюджету було додатково виділено 3,3 мільярда гривень на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів усіх рівнів.

Окрім того, Азаров звернув особливу увагу Міністерства фінансів на контроль за обґрунтованістю формування місцевих бюджетів і на жорстке дотримання бюджетної дисципліни.

Нагадаємо, 24 грудня міністром соціальної політики була призначена Наталія Королевська. Того ж дня під час першого організаційного засідання уряду, Азаров доручив Королевській взяти на контроль питання виплати заробітної плати.