«Ми повинні виробити умови, за яких наша економіка уникне катастрофічних втрат, а люди – краху європейських сподівань і обвального погіршення рівня життя», – наголосив Азаров.
За його словами, у влади є план врегулювання протиріч.
«Вони виникли, як видно, в трикутнику інтересів України, Європейського Союзу і Росії. Тому логічно і успішно їх можна вирішувати у тристоронньому форматі. Хто закриває на це очі, той насправді гальмує процес підписання Угоди про асоціацію. При цьому очевидно, що наша позиція заснована на інтересах України. Це альфа і омега суверенної політики», – вважає Азаров.
Він зауважив, що саме з таким посланням партнерам президент України візьме участь у вільнюському саміті «Східного партнерства».
«Хочу підкреслити, що мета тристоронніх переговорів: зняти протиріччя і підписати Угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на кращих для України умовах, не втрачаючи ринків ні Росії, ні ЄС», – наголосив Азаров.
Він пояснив, чого такою позицією намагається досягти уряд.
«По-перше, відновити нормальний торгово-економічний режим з Росією. По-друге, домовитись про конкретну, на ринкових принципах, допомогу, яку більш сильна економіка Європейського Союзу може надати економіці України у перехідний період», – пояснив Азаров.
Як повідомлялось, 26 листопада під час візиту в Італію президент Росії Владімір Путін заявив, що угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС несе "велику загрозу" російській економіці.
До цього Азаров розповів, що відкласти підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом вимагала Росія.
За словами Азарова, головними причинами рішення українського уряду зупинити євроінтеграцію став тиск Москви , а також відмова ЄС і МВФ фінансово допомогти Україні на прийнятних умовах.
При цьому Азаров підтвердив відсутність будь-яких домовленостей з Москвою з приводу кредитів або зниження ціни на газ.
Нагадаємо, 21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС. Виступаючи на наступний день у Верховній Раді, Азаров запевнив, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України та необхідністю відновлення активної торгівлі з Росією.