Обсяг фінансування програми до 2013 року становить 76,6 млн грн, з яких 28,6 млн грн планується витратити цього року. Передбачається повністю очистити територію арсеналу від залишків боєприпасів, забезпечивши можливість її подальшого використання.
Як відзначається на сайті Кабміну, у 2010 році Міністерство надзвичайних ситуацій вже видалило з території найбільш небезпечні снаряди – запальні, димові та освітлювальні. Близько 3,3 тисяч т боєприпасів було вилучено, а більше 1,7 тисяч т знищено контрольованим підривом.
Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко засумнівалася в ефективності програми, оскільки та, за її словами, не пройшла громадське обговорення і не отримала оцінку експертів.
"У такі програми, як правило, закладаються певні лобістські інтереси. Тому без коригувань експертного співтовариства ці документи не приносять бажаного результату", – пояснила Тимочко.
Нагадаємо, 27 серпня 2008 року на території в/ч А0829, де знаходився 61-й арсенал Південного оперативного командування сухопутних військ збройних сил, почалася пожежа з подальшими вибухами боєприпасів. Збиток від вибухів був оцінений в 3 млрд грн.
У лютому 2009 року Лозовському районі сталася ще одна надзвичайна ситуація. Так, на складі колишньої фірми «Сільгоспхімія» хімікати почали вступати в реакцію.