"У ході круглого столу "Євразійський Союз: утопія чи реальність?", мною було згадано про ініціативу можливості створення сприятливого середовища для трудової міграції "Єрмак 2.0". Суть питання полягала в тому, щоб презентувати проект по створенню умов трудової міграції в Сибір і на Далекий Схід з території пострадянського зарубіжжя. Однак, в українських ЗМІ, дані слова отримали негативний резонанс на увазі їх невірної інтерпретації. "Єрмак 2.0" припускає можливість створення робочих місць на території російського Зауралля з виділенням робочим (громадянам країн СНД) безкоштовної землі і житла, а так само гідних зарплат. В увазі даної ініціативи, пропонується можливість залучення громадян України, що працюють на території Європейського Союзу, безробітного населення Північного Кавказу, а так само мігрантів з республік Середньої Азії, що працюють на території Центральної Росії", – пояснив Бредіхін.
"Даний проект ніяк не пов'язаний зі Всеросійської політичної партією "Єдина Росія" і Президентом Російської Федерації Володимиром Володимировичем Путіним, незважаючи на те, що саме в такому контексті він був поданий у ряді ЗМІ. Проект виступає моєї особистою ініціативою, і будь-яка його асоціація не має належної основи", – наполягає він.
Також Бредіхін впевнений, що "можливість китайської експансії є актуальною не тільки для Росії".
"Хоча саме вона в Сибіру і Далекому Сході має безпосередній кордон з Китаєм. Раніше мною вже повідомлялося про можливість економічної експансії Китаю в Україні. Тому я і думаю, що китайська експансіоністська загроза є спільною, як для Росії, так і для України. Мені не байдужа доля України і українського народу, на увазі багато в чому особистісного фактора, адже в моїх венах тече так само і українська кров. Я поділяю переживання українців, і всі трагедії народу України сприймаю як особисті".
Бредіхін висловив упевненість, що у країн СНД є майбутнє тільки в рамках Євразійського союзу.
Як повідомлялось, 24 грудня Брєдіхін заявив, що після можливого вступу України до Митного союзу необхідно переселити 7 млн українців у Сибір для створення «демографічного кордону проти китайського напливу».
«Буду стислим: базова суть питання полягає в створенні сприятливої основи для міграції (на початку – трудової) на територію Північного Сибіру 7 млн українців, в основному – із західної частини країни, на Південь Сибіру – Забайкалля – 3,5 млн кавказців, і дисперсне розселення шляхом перенаправлення міграційних потоків з Центральної Росії в Зауралля 5 млн таджиків і киргизів», – наголосив Брєдіхін.
Нагадаємо, у серпні Генеральне консульство РФ в Одесі презентувало регіональну програму переселення «соотєчествєнніков» у Красноярський край. У липні дипломатичне представництво РФ презентувало одеситам програму переселення у Забайкалля.
Нагадаємо, Міністерство закордонних справ РФ вважає, що в Україні проживає 8 млн соотєчествєнніков.
Читайте також: Дараґіє ямало-нєнєцкіє «соотєчєствєннікі»…