«Автомайдан» проти олігархів прямує до Києва

21 Березня 2011, 09:37

Зранку учасники автопробігу (а це підприємці, освітяни, медики, гірники, перевізники) проведуть мітинг у Львові і рушать в дорогу. Паралельно з Луганська також виїжджає колона машин. «Автомайдани» відбудуться у Луцьку, Дніпропетровську, Кривому Розі, Вінниці та інших містах. 25 квітня учасники протесту зі Львова та Луганська зустрінуться у столиці, де до них приєднаються київські протестувальники, і на Софіївській площі вони проведуть мітинг.

Учасники протесту вимагатимуть від центральної влади зберегти спрощену систему оподаткування (з 1 квітня фактично неможливо підприємцям на спрощеному оподаткуванні працювати з юридичними особами); доопрацювати податковий кодекс і перенести його запровадження на наступний рік, висловлять своє бачення щодо Пенсійного, Трудового, Житлового кодексів. Гірники домагатимуться вчасної виплати зарплати, а вчителі – належного фінансування освіти, щоб вона слугувала національним інтересам України.

Протестувальники вимагатимуть зміни уряду Миколи Азарова, зазначив представник «Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу» Ігор Гурняк.

«Нас сьогодні в Україні за анонімкою можна фактично знищити людині бізнес. Так відбувається в Луганську. Суд ухвалює рішення, що проведення перевірок на фірмі були неправомірні, а прокуратура опротестовує таке рішення. Величезна кількість підприємців з 1 квітня залишаться без нормальних умов працювати», – додаєодин із організаторів протесту.

Малий і середній бізнес на Львівщині активно згортає свою діяльність, розповіла голова профспілки вантажних перевізників та експедиторів Євгенія Вангала. Чимало уже почали працювати за тіньовими схемами.

«Дехто ще пробує якось виживати, наскільки йому це вдається і скільки він зможе протягнути», – зауважила учасник «автопромайдану».

Донецький регіон на Всеукраїнському автопробігу представлять маріупольські підприємці. Як раніше інформувала голова первинної профспілкової організації підприємців у Маріуполі Лілія Тихонова, донецьких водіїв залякають, тому вони і відмовляються від участі в акції.

Тим часом львівські перевізники не чують погроз на свою адресу, але дуже ретельно готуються до акції, щоб уникнути проблем із ДАІ, зазначив Андрій Корчинський, голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України. За його словами, влада проводить монополізацію ринку перевезень.

«У нас немає іншого виходу, як протестувати і ми до цього готові. Адже з 1 квітня приватний перевізник залишиться без роботи. Вантажні перевізники з 1 квітня не матимуть права укладати угоди з юридичними особами. А як вони мають працювати? », – додає Корчинський.

«Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України» об’єднала близько 100 громадських організацій підприємців в Україні, які одні з перших розгорнули наметове містечко на Майдані-2. А також автопробіг підтримують Конфедерація вільних профспілок, молодіжний рух «Відсіч», Асоціація правозахисників України, Всеукраїнська спілка ветеранів, Спілка офіцерів України, Асоціація українських банків.

Нагадаємо, українські автомобілісти заявляли про наміри розпочати бензиновий «Майдан». Вони звернулися до прем’єр-міністра Миколи Азарова з відкритим листом, у якому вимагають не допустити ведення мита на імпорт нафтопродуктів.