Австрія викликала повіреного у справах РФ через шпигунський скандал

9 Листопада 2018, 11:25

Міністерство закордонних справ Австрії викликало повіреного у справах Росії через інцидент з колишнім полковником збройних сил Австрії, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ протягом 20 років. Про це повідомляє агентство APA.

 

"Представника Росії в Австрії викликано до МЗС" – повідомили у відомстві.

 

Зокрема, канцлер Австрії Себастьян Курц відзначив, що Відень на даному етапі вимагає від Росії "прозорої інформації".  Все інше буде обговорено разом з європейськими партнерами.

 

 

Водночас очільник він не став говорити про можливе видворення російських дипломатів.

 

Нагадаємо, екс-полковника збройних сил Австрії затримали за підозрою у тому, що він протягом 20 років шпигував на користь Росії. Колишній офіцер, якому зараз 70 років, збирав дані про австрійську військову авіацію, артилерійські системи та міграційну кризу.  Крім того, він створив детальні персональні характеристики багатьох високопоставлених офіцерів. Кожні два тижні він виходив на зв'язок зі своїм російським контактом на ім'я Юрій. Він писав повідомлення у секретному коді або передавав інформацію через супутниковий зв'язок. За свою шпигунську діяльність офіцер заробив 300 тисяч євро.

 

Так,  австрійська прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 319 Кримінального кодексу (робота на іноземну військову розвідку). Підозрюваному загрожує два роки в'язниці.

 

Згодом стало відомо, що глава МЗС Австрії Карін Кнайсль, яка раніше танцювала з російським президентом Владіміром Путіним на своєму весіллі, скасувала свій візит до Росії через інцидент з екс-полковником.