Австрія та РФ домовляються про будівництво нового газогону в обхід України – ЗМІ

15 Червня 2015, 18:06

Австрійська енергетична компанія OMV та російський Газпром домовляються про будівництво нового газогону в обхід України. Про це пише видання Die Presse, посилаючись на власні джерела.

Як повідомляється, першочергово планували, що «Набуко» транспортуватиме газ з Азербайджану. За новим планом, через новий газогін постачатимуть російське та, можливо, іранське паливо через Туреччину, Болгарію, Румунію і Угорщину до газового центру Баумгартен в Австрії, неподалік Відня.

Die Presse заявляє, що три незалежні джерела запевнили видання, що відновленню проекту сприяє Рейнхард Мітчек, колишній керуючий директор консорціуму Nabucco, в якому австрійська OMV, угорська MOL, румунський Transgaz, болгарськаий Bulgargaz, турецька Botas і німецька RWE володіють 16.67%.

Крім того,  13 червня президент Росії Владімиір Путін зустрівся з президенттом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом у Баку. Путіна тоді супроводжували міністр енергетики Алєксандр Новак, міністр закордонних справ Сєргєй Лавров, глава Росатому Сєргєй Кірієнко, і очільник Газпрому Алєксєй Міллєр. До складу турецької делегації увійшли міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу і міністр енергетики Танер Йилдиз.

Як повідомляється, Туреччина та РФ досі не підписали міжурядової угоди про будівництво так званого «Турецького потоку».

У публікації також наголошують, що після виборів в Туреччині ще не сформований уряд, і російська сторона зберігає відкритими усі варіанти, а представники Газпрому заявили в Дердумі РФ, що Росія будуватиме газолін лише до точки, де труба може роздвоюватися – до Туреччини чи Болгарії.

Першочерговий план будівництва газогону "Набукко"

Як відомо, проект газопроводу «Набукко» був ідеєю адміністрації США. Згодом ЄС взяв його до уваги в межах кампанії зі зниження залежності від російського газу. За планом, потужність газогону мала становити 32 млрд кубометрів, і через нього паливо з Азербайджану та інших середньоазіатських краї повинен був надходити до Туреччини, Австрії та низки країн Східної Європи.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що Болгарія хоче відродити проект газогону Набукко для транспортування азербайджанського газу до ЄС.